на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
20.01.2021.

AN ELEVATED TAKE ON THE CLASSIC SAMBA

Достигнете го врвот и останете таму! Патиките Adidas Sambarose повторно ја актуелизираат Sambа како улична платформа која што го задржа својот класичен дизајн инспириран од фудбалот. Подигнатиот гумен ѓон ги прави овие патики повисоки, а кога ќе ги облечете, ќе го почувствувате мекиот и удобен кожен горен дел (целиот горен дел е направен од кожа, вклучувајќи го и јазикот на патиката) и едноставно ќе се издигнете над останатите. Овие патики ви даваат супериорна удобност на секој чекор. Гумената платформа со текстура не само што изгледа добро, туку додава и неколку сантиметри на вашата висина. Adidas Sambarose се специјално направени за жени, а најдоброто нешто што го нудат овие патики е влошката OrthoLite®, која дава супер удобно чувство.

Овие патики имаат луксузен кожен горен дел со мек кожен јазик и кожна постава. Тие се, исто така, лесни за комбинирање. Јас ги иксомбинирав со класичен дуксер аdidas Trefoil и тренерки.

Adidas Trefoil дуксерот со капуљача има класичен дизајн кој ви нуди исклучителна удобност. Направен е од мек памук, што е причината за ова прекрасно чувство на мекост и удобност, а ракавите и струкот се дополнително затегнати за да изгледате on point. Секогаш ќе се чувствувате удобно и пријатно во овој дуксер. Едноставната комбинација на бои и познатото лого на аdidas Trefoil совршено се вклопуваат во урбаниот, опуштен стил, а аdidas секогаш гарантира најдобар квалитет.

Го обожавам овој comfy стил! Мојот избор е одличен! Направи и ти добар избор, побарај ги производите во продавниците на BUZZ и на online shop.

 

Stay comfy,

Iva

слично