на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
13.01.2021.

BLACK OR WHITE AIR FORCE 1 – DECISION IMPOSSIBLE

Еј BUZZ друштво! Јас се викам Нина Ретар и веќе повеќе од една година сум дел од BUZZ тимот. Ова е мојот прв блог пост и се надевам дека ќе ви донесе инспирација за разни комбинации со моите омилени патики!

Моделот Air Force 1 првично објавен во 1982 година, дизајниран од легендарниот дизајнер на Nike - Брус Килгор, го означи пробивањето на Nike во NBA светот.

Оттогаш, покрај тоа што станаа дел од кошаркарската култура, патиките Nike Air Force 1 станаа задолжителни за повеќето луѓе со елегантен и минималистички стил, особено во летниот период. Овој пат би сакала да ви претставам два пара Air Force патики, кои се одличен моден додаток за сите модерни луѓе и за сите кои го ценат квалитетот и удобноста.

За тековниот зимски период избрав потемен пар, кој одлично се комбинира со темна зимска облека, и култните бели Air Force патики.

Навистина ми се допаѓаат и двете комбинации на бои, но затоа што мислам дека ни треба повеќе позитивна енергија на почетокот на новата година, се одлучив за патики во бела боја со сребрени детали.

На фотографиите можете да видите како ги комбинирав двата пара Air Force патики.

 

На сите вас кои одвоивте минута и го прочитавте овој блог пост, ви посакувам успешна и среќна Нова година!

Нина

слично