на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
16.12.2020.

TODAY'S DILEMMA: PINK OR BLACK?

Здраво дечки, Антониа овде!

 

Мило ми е што повторно се дружиме. Овој пат очекувам заедно да разрешиме една моја дилема.

За овој блог, решив да ги носам едни од најудобните патики кои до сега ги имам носено, а тоа се AIR MAX VERONA, црната и розевата варијанта.

Оваа патика нуди многу предности, а секако една од нив е Nike Air технологијата, која дава удобност, и прави да се чуствувате како да газите на облаци. А може ли нешто друго да се очекува од Nike? Јас одбрав да ги испробам на едно од моите омилени места периодов, а тоа е салата за вежбање. Одлични се за вежбање кардио, вежбање на различни справи, HIIT, а верувам дека и одлично ќе се вклопат во некоја casual варијанта за шетање низ улиците на градот.

Со чист изглед и голема стилска способност Air Max Verona и дава посебен изглед на секоја девојка. Како вие би ги искомбинирале? Јас ја одбирам црната боја затоа што би ми одговарала во секоја комбинација, без разлика дали се работи за елегантна или casual варијанта.

 

Овие модели можете да ги најдее во Buzz продавниците или да ги нарачате online.

 

До следната блог приказна.

Со љубов,

 

Антониа

слично