на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
07.10.2020.

Adidas ZX 2K Boost- Cure for dark and rainy days

Првиот збор на кој помислив за прв пат кога ги видов adidas ZX 2K Boost е зборот свеж. Овие патики се направени за да ги осветлат и најтемните денови, но прво дозволете ми да започнам со неколку лекции по историја.

Започна пред скоро четири децении, поточно во 1984 година. Серијата adidas ZX е една од најдолговечните и најуспешните серии на патики. Сериозните тркачи поставија рекорди во трчањето во патиките за трчање ZX кои имаа hi-tech дизајн заснован на истражувањето на биомеханиката. Франшизата е основана за создавање патики за трчање, тренинзи и натпревари, но благодарение на неговата удобност и привлечен дизајн, наскоро тие освоија различни субкултури и станаа патики за секојдневниот живот.

ZX 2K Boost продолжи да ја зајакнува долготрајната репутација на франшизата и ја продолжува долгата историја на поврзување на модерната технологија со естетиката на adidas.

Конструиран со мрежест горен дел, отсутство на јазик за обувките и со препознатлив adidas Boost ѓон по целата должина со TPU пета, гарантира светло, но и енергично чувство во текот на целиот ден.

Неверојатната комбинација на бои ни дава совршен „противотров“ за темните и мрачни есенски и зимски денови кои се пред нас, но исто така и ZX 2K Boost ќе ви помогне да го привлечете внимание во јавноста.

adidas ги опиша како „Сензација над логиката. Прославување на удобноста во било каква форма“. Би сакал да го цитирам хрватскиот рапер General Woo: „Стара, сегашна и идна школа“.

Носењето ви создава чувства што јас дури и не можам да ги опишам, за да ја пробате оваа нова димензија на удобност, одете директно во продавницата на BUZZ Sneaker Station или побарајте ги онлајн на adidas ZX 2K Boost!


Искрено ваш,
Don Kiki

слично