на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
23.06.2020.

TIME TO REACT

Здраво, момчиња и девојчиња! Неодамна добиената слобода сега има поинаков вкус, нели? Деновиве чувствувам како уживам во сите мали и неинтересни работи што порано ги избегнував. Убаво е да се види малку животот низ нашите сакани градови, особено по чудните недели на целосна тишина. Мислам дека сите добивме поука за стеицизам и излеговме од другата страна малку повеќе благодарни.

Бидејќи работите почнуваат да се враќаат на старата рутина, денес ќе споделам со вас пар патики за топли и спортски денови за да ја започнеме новата сезона - Nike React Element 55 SE.

 Инспирирани од наследството на патиките како што се Nike Internationalist, Nike React Element 55 SE е лесна и удобна патика, наменета за нас, урбаните тркачи, ентузијасти на улиците, опортунистите кои излегуваат надвор од можностите. Силуетата на овој модел е поставена на Nike React technology, која ви овозможува непречено движење, без разлика дали сте на прошетка, трчање или само на кафе со пријателите. Дизајнот е завршен со рефлективни детали за зголемена видливост при услови на слаба осветленост. Јас сум Jordan фан и не можам а да не го спомнам печатениот сафари принт кој дава дополнителен допир на streetwear на целокупниот дизајн. Со носењето на овие патики нема да ја почувствувате разликата помеѓу одење, џогирање или трчање.
 

Nike React Element 55 SE доаѓа во најразлични бои, за да одговори на сечиј вкус! Моделот можете да го најдете во Buzz shop во Скопје Сити мол или online,  каде што ја најдов и оваа кул, класична црна маица со силна порака: “Most definitely, it”.


 

Задоволство ми беше повторно да бидам во контакт со вас, sneaker loving заедницата. Ви посакувам на сите добро здравје и сончеви денови.

 

Honor before all!
El Nino

слично