на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
11.06.2020.

IT'S ALL ABOUT BUZZ T-SHIRTS

Здраво дечки,

 

Ме немаше подолго време, но никогаш не е доцна за супер Buzz Crew приказна, посебно со ваков повод – новите Buzz маички.

Како што веќе сигурно знаете, покрај новите модели на патики и текстил од познати брендови, Buzz во својата понуда има и своја посебна понуда на Buzz маици. Александра и јас имавме прилика да бидеме помеѓу првите кои ќе ги носат и можам да ви кажам дека се навистина кул и совршено се вклопуваат во сечиј street стил.


Пријатни се за носење, што ми е многу важно бидејќи не го поднесувам топлото, а и секако се одличен избор за chill & casual варијанта, но и вечерно излегување. Сигурно и ова лето ќе ги носиме на градските журки, бидејќи се урбани и поразлични.


Секоја маица, машка или женска, на себе има впечатливи принтови, од кои некои се урбани и хипи, што навистина ми се допаѓа. Јас ги искомбинирав со фармерки и одличните New Balance 997, Reebok DMX, Adidas Ozweego патики, додека Аки ги спои со Champion здолниште, панталони и фармерки.


Buzz маиците се мојата конечна препорака за ова лето!

Ако сакате да биде повеќе кул од она што веќе сте, погледнете и некои Buzz чорапи, бидејќи совршено ќе се вклопат во комбинација со маичките.

 

Поздрав,
 

Voja

слично