на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
07.02.2017.

Инспирирани од претседателскиот Air Force 1

Nike Air Force 1 се дизјнирани од легендарниот дизајнер Брус Килгор. Тие се првите патики за баскет што ја користеле Nike Air технологијата. Името на овие патики е според авионот Air Force One, со кој патува претседателот на САД. Овој дизајн на патики го има во три величини: ниски, средни и високи.

Ако барате совршени зимски патики, ова е најдобриот избор. Nike уште еднаш ги редизајнира Air Force 1 со нова женска верзија. Оваа верзија на патики е позната како Nike Air Force 1 „Upstep Warrior, но е патика-чизма, која е висока скоро до колена. Долниот дел е ист како регуларниот Air Force 1, со кожна лента за затегање и систем за врзување.

Зашто ми се допаѓаат? Затоа што сум љубител на дизајнот на Air Force 1. Ги има во две бои кои може лесно да се комбинираат, црна и бордо. Удобни се и имаат уникатен дизајн кој се двои од другите патики.

Бидете забележливи, оваа зима издвоите се од толпата.

До нареден пат,

АЛЕКСАНДРА

слично