на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
11.03.2020.

NIKE AIR FORCE 1 SHADOW 'Multi-Color' – ISSA A VIBE

Ola, chicos! Јас сум Andreea Din и ова е мојата блог приказна…  се надевам прва од многуте што следат во иднина. Целосно сум сигурна дека ме одбраа како Buzz Crew член токму поради мојата опсесија со шешири и патики и бидејќи поголемиот дел од мојата облека се машки урбани парчиња. И да секако... бидејќи сум голем љубител на фотографијата, поточно да бидам фотографирана.  А сега ви ја претставувам - Nike Air Force 1 Shadow Multi-Color. Ајде да се запознаеме меѓусебно!

Јас сум Nike девојка.. сиот овој пат, ова е брендот кој најдобро ја претставува мојата енергија. Ги сакам сите силуети на Nike како и нивниот креативен дизајнерски тим, но во последно време омилени ми се Nike Air Force 1 Shadow. Пред се, приказната за овој модел е посебна: Nike Air Force 1 Shadow им придава посебно значење на сите жени кои се вистински пример за следната генерација, односно оние кои придонесуваат за промените во нивната заедница.

Колку е тоа моќно?!

Во суштина, Air Force 1 Shadow постепено го изгради својот идентитет преку комбинирање на повеќе бои коишто не одат заедно. Овој модел се карактеризира со мазна и комбинирана кожа во контрастни бои вклучувајќи ги аква, розова и волт. Црната се појавува во пределот кај прстите, додека има и дупли слоеви од логото, налепници на јазикот и дупло брендирање на влошките. Белиот гумен ѓон го комплетира дизајнот.

Не сакам да ве збунам со премногу детали во мојата прва блог приказна за мене и моите патики, бидејќи можам да ви раскажувам со часови.. денови.. месеци. Само сакав малку да ви го претставам мојот свет, кој очигледно деновиве е ‘’обоен’’ во розово, аква и минт токму поради оваа убавица - Nike Air Force 1 Shadow Multi-Color. Одете во Buzz Shop во Скопје Сити Мол и побарајте го моделот!

До следниот пат, ви праќам бакнежи!

Andreea Din

слично