на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
26.02.2020.

GO FROM DAY TO NIGHT WEARING ADIDAS EQT GAZELLE SNEAKERS

Конечно, време е за мојата прва приказна во 2020 година. Морам да признаам дека не можев да чекам да ги споделам со вас своите впечатоци за специјалните Adidas sneakers, кои верувале или не, беа инспирација за моите „аутфити“.

 

Отсекогаш сум била вид на девојка што носи патики со нешто што на прв поглед, се чини дека не одговара, како здолништа и фустани. Верувам дека удобните патики со интересен дизајн, е нешто што му дава уникатен печат на секоја облека. Овој пат, мојот избор се Adidas EQT Gazelle.

Adidas EQT Gazelle се вистински ретро обувки, кои не само што се лесни како пердув, туку имаат и нов дизајн,  подобрен изглед во споредба со оној од 90-тите.

 

Како што веќе споменав, интересен модел на патики кој може да придонесе некои од парчињата облека да изгледаат сосема поинаку. Јас ја надополнив мојата EQT Gazelle со бела маица и здолниште, и со тоа си обезбедив цела ноќ за танцување. Овие патики им даваат посебни вибрации на „дневната“ облека - јакна и фармерки. Овој беше идеален за „дејт“ или ручек со пријателите.

Тие едноставно, се совпаѓаат со сè!

 

Како некој кој е заљубен во модата од 80-тите години, носењето на овие патики беше чекор надвор од зоната за удобност и ми дозволи да експериментирам со тој стил, и, како што можете да видите, тоа оди лесно од „дневна“ во „ноќна“ облека.

Adidas EQT Gazelle, пред сè и најважно, се удобни патики. Ако сакате патики што ќе одат заедно со секој ваш чекор и ќе изгледаат одлично истовремено, вистински момент е да ги побарате во најблиската продавница на BUZZ или да ги нарачате преку Online shop.

 

До следната приказна,

 

 

Dživ

слично