на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
11.02.2020.

Bounce and limitless movement with the new New Balance M 850

Здраво кул луѓе! Иако се уште е зима, со нетрпение ја очекувам новата сезона и колоритните New Balance M 850 кои ќе ви ги претставам сега.

Кога прв пат ги видов, како сите останати патики на светот да исчезнаа. Малку ретро, а сепак модерни, инспирирани од 850 Retro Bring Back, со минималистички дизајн и комбинација од прекрасни бои.

 

Ова е тоа што го барам кога сакам да направам одличен избор на патики. Веројатно, некои од вас знаат дека сум професионален танчер. И кога вашиот свет се врти околу танцувањето, да знаете дека секогаш има посебно место во вашето срце за некои модели на патики.

Започнав со танцување како дете, и моите први спомени започнуваат од сеќавањето како пуштам музика на радио и започнувам да мрдам на истата. И сега... танцувањето е она без кое не можам. И колку повеќе потонувате во овој свет, толку повеќе учите за него.

 

На пример, во брејкденс културата, патиките се клучниот елемент во еден изглед и затоа е потребно да се обрати посебно внимание при избирање на новото парче од својата sneaker колекција. Мислам дека не е ни потребно да се спомне колку е важно чуството на удобност. Ги сакам New Balance бидејќи ги исполнуваат овие два критериуми.

 


 
New Balance M 850 се многу удобни и ми даваат слобода при движењето. Овие патики се одличен погодок за луѓето кои се активни преку целиот ден, бидејќи им се потребни обувки кои ќе ги поддржат во текот на целиот ден. Боите се модерни и свежи, што ви овозможува да ги комбинирате со многу работи. Одлични се за секојдневни комбинации. Елементите од велур и рефлективните детали, веднаш го привлекуваат вниманието на сите.

 

Омилената работа кај овие патики ми е самиот дизајн, заедно со различните елементи и материјалите, кој ме потсетува на бранови и врвови на планини истовремено. А комбинациите на боите – тука има по нешто за сечиј вкус.

Овој модел може да го најдете во продавницата на Buzz или на нашиот онлајн шоп.

Dance everywhere, anytime!

Remi

слично