на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
25.12.2019.

Fila •retro inspired•

Стилот од деведесеттите се врати во мода! Ретро духот се истакнува со смели бои и автентичност – ова го заклучија од Fila годинава и го претставија новиот FILA DISRUPTOR P LOW WMN!

Гледајќи ги фотографиите на мајка ми од тинејџерските денови, наидов на многу впечатлив стајлинг, необични парчиња гардероба, но и многу кул тренерки. Честопати се замислував на сличен начин, но со патики со похрабра боја. Конечно, Buzz ми го прочита умот, комбинирајќи го дизајнот на 90-тите години со смелоста што ја имаме денес. Овој модел ќе преовладува со генерации бидејќи сите ќе сакаат да се вратат во младоста и храбро да носат ретро патики во нова боја. Уникатниот модел на розови патики FILA DISRUPTOR P LOW WMN може да го прикажат само храбрите и самоуверени, а мислам дека тоа сте токму вие!

Причината за популарноста на овој модел е комбинацијата на модерен, функционален и ретро стил од 1990-тите. Никогаш не сонував дека ќе можам да го заменам мојот омилен модел на патики - Adidas Superstar, сè додека не го забележав овој пар FILA на полиците на Buzz. Бидејќи розовата е мојата омилена боја, a FILA го спои духот од 90-тите и сегашноста, ова навистина е погодок за мене!

Во сите домови има празнична еуфорија и ова ќе биде идеален подарок за под елката, со посебна порака: „Да се биде ист, да се биде посебен, да се биде слободен, да си свој. "

Среќна Нова Година и голем поздрав од @IamIvanaVujosevic! П.С. Моделот FILA DISRUPTOR P LOW WMN можете да го најдете во Buzz shop во Скопје Сити мол како и на Online shop. Не пропуштајте ја можноста овој модел да го имате помеѓу првите.

Бидете свои!

@IamIvanaVujosevic

слично