на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
04.12.2019.

Nike Air Force 1 High come from the future and they are looking for the brave ones

Здраво дечки,

Во последно време патувам многу често, посетив одлични места и имав шанса да запознаам извонредни луѓе. Во некоја друга прилика ќе ви кажам повеќе за мојата тура во Северна Америка и во Европа заедно со The Mystery of the Bulgarian Voices. Многу е важно што се вратив дома исполнет со енергија и инспирација за нови авантури. 

Но, доволно за моите достигнувања оваа есен. Време е да ви ги претставам новите Nike Air Force 1 High. Според мене, Nike повторно ја покажа супериорноста на пазарот со овој модел.

Иако Nike Air Force 1 High може да се видат во црна и бела боја, вистинска класична комбинација, тие се направени за да се истакнете. Навистина, немаше начин да не ги приметам. Чувството кое го даваат овие патики е како да носите обувки од Back to the future филмот. Тие изгледаат футуристички, интересно е и тоа дека доловуваат дел од вашиот карактер.

Да го носите овој модел на Nike значи дека сте храбри, дека сакате да експериментирате и не се плашите од внимание.

Наследникот на 1982 моделот има некои нови свежи елементи во неговиот дизајн, како на пример рефлективното лого. Мојата омилена работа за Nike Air Force 1 High е тоа што се повисоки кај глуждот, што ги прави совршени за зима. За мене, не е важно дали ги носам со спортска јакна или на некој формален настан, самите обувки ја прават силуетата уникатна. За да го надополнам и да го направам уште поинтересен мојот изглед, ќе ставам задолжителен зимски додаток – капа од New Era брендот, која исто така ја има во црна и бела боја. Иако не сум најголемиот моден гуру, сигурен сум дека овие елементи може да се комбинираат и дека го направив вистинскиот избор.

Кога станува збор за удобноста – повторно нема споредба. Неверојатни, привлечни и удобни. Што може да посакате повеќе?! Ако ме прашувате мене, ве советувам да одите и пред време да си го купите Божиќниот подарок.

Се гледаме наскоро. Бидете креативни!

SkilleR

слично