на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
20.11.2019.

It’s that jolly freezing time!

Момци и девојки, доаѓаат! Ох, веќе можам да го почувствувам студениот ветер како го презема нашиот прекрасен град. Нема шанси да дозволам да ме забави. Решен сум да ја имам истата подвижност оваа зима како што ја имам и во остатокот од годината и удобноста е единственото нешто што не сакам да го пуштам. Имајќи го тоа во предвид, се прошетав до продавницата на Buzz, каде што моите пријатели ми ги покажаа овие Nike Rhyodomo. Имам намера да ги користам како моја прва одбрана против студот.

 

 

Така, ги облеков и го „фатив патот“ за да ги запознаам со нашето игралиште, низ улиците на Букурешт. Ми се допаѓаат затоа што се фит, се прилепуваат на сите соодветни места и се чувствуваат доволно цврсто за да се соочат со грубите периоди. Овој дизајн во арми зелена и технолошка опрема го дава оној „грубиот“ изглед на Nike Rhyodomo, но тие всушност ја нудат истата флексибилност и удобност на кожна патика. Додека одиме кон станицата за трамвај згазнав во голема локва со вода. Се смрзнав во секунда, додека ја гледам како водата се одбива од кожата и не остава никаква трага од контактот. Очигледно, Nike ја обложил кожата со слој што ја одбива водата, односно прави водата да не се лепи на горниот дел. Ми се допаѓа тоа! Само што извадив хартиена крпа и суптилниот сјај се појави назад. Сега сме подготвени да направиме неколку фотографии. Еве една:

 

 

За мене е важно да бидам секогаш во „акција“ и тоа секогаш ме приближува од едно место до друго. Ова е начинот на кој живеам и драго ми е што сум опкружен со оваа креативна возбуда. За да го завршам сето тоа, ми треба соодветна опрема, нешто што ќе ми држи топлнина кога сум надвор, што е лесна внатре и секако спортска, така што верувам дека Nike Rhyodomo се стреми кон моите потреби. Знаете дека јас сум малку обожавател на Nike, затоа што пораснав со нивните патики и секој пат кога ќе добијам нов пар, го исполнуваа точно она што го ветуваат и сигурен сум дека го направив вистинскиот избор, и овој пат.

 

 

Време е да одам сега и ви благодарам што бевте тука денес со мене. Ако сакате да имате свој пар на Nike Rhyodomo посетете го Buzz shop.


 

До следното видување, се најдобро!

 

El Nino

слично