на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
06.11.2019.

EVERYDAY HERO – NEW BALANCE M X90

Здраво екипа! Жешките денови полека поминаа, но не и жешките модели на патики! 

Како горд член на Buzz Crew, оваа година имав прилика да пробам многу брендови и модели и морам да признаам дека New Balance ми оставија посебен впечаток. Како дете од 90-те никогаш не сум можел да одолеам на ретрото и модерното. Така, овој пат, се одлучив да ви ги претставам New Balance M X90, урбан модел кој припаѓа на асфалтот.J

 

 

Пред неколку месеци видов реклама во која Jaden Smith ги носи New Balance M X90. Не ми требаше многу време да ги додадам во мојата sneaker колекција. Првиот впечаток беше – WOW. Се воодушевив колку се лесни и удобни.

 

 

Освен удобноста, она што ме привлече кај овој модел е комбинацијата и распоредот на бои, мислам... само погледнете ги.. Како гејмер секогаш ми се допаѓал тој црно-црвен вајб. Боите се одлично вклопени, делуваат неутрално со тие црни и сиви силуети, меѓутоа тоа што ја разбива оваа неутралност е самото “N” лого со црвена боја. Тука е и белиот ѓон кој освен што го потполнува овој модел, дава и предобра стабилност и агилност.

 

 

Тоа што изгледаат како спортски модел не ме спречува да ги носам во различни прилики со различни комбинации. Совршени се за во град, за на кафе, факултет, училиште и слично.

 

Останете најјаки, до следната приказна имате голем поздрав!

 

AdnanBro

слично