на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
05.10.2016.

JORDAN 12, СЕГА ПОИНАКОВ

Jordan 12 повторно на сцена, како нов водоотпорен модел наречен Air Jordan 12 Neoprene. Овој модел во последно време е во полн ефект со неколку ретро модели кои се објавени до сега French Blue, Flu Game и прекрасните Remastered верзии кои беа посветени за новата ера на фанови давајќи им флешбек на 1997 година во најдоброто светло.

 Овој нов модел ги менува работите со неопренскиот и nylon текстил кој е инспириран од ретро дуксерите кои ги носел Michael Jordan. Новиот Jordan 12 Neoprene ги задржува деталите едноставни благодарение на црниот горен дел кој е изработен од водоотпорен неопрен додека белиот ѓон го дава контрастот на целиот дизајн.

Овој Air Jordan 12 Neoprene е поинаков од останатите. Тие се "must have" за оваа сезона.

До нареден пат,

Кире

слично