на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
03.08.2016.

NIKE AIR PEGASUS 92 се повторно тука

Лансирани во веќе далечната 1992 по повод успесите на Американскиот тим на Олимпијадата во Барселона, последен пат видени на полиците во 2013та, Nike Air Pegasus 92/16 конечно се вратија!

Моделот со комбинација на бои која ретко може да се сретне, со себе носи историја и класичен стил кој совршено го доловува тренди „ретро“ изгледот.

Иако оригиналната намена им е за трчање, не можев а да не ги испробам во малку поинаква комбинација. Прошетавме по кеј, во парк, ги „тестиравме“ на различна подлога, заклучокот е ист, одлични се!

Nike Air Pegasus 92/16 се толку впечатливи што е доволно да се комбинираат со долг, еднобоен фустан, малку накит и voilà комбинацијата е готова.

Ангела

 

 

слично