на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
04.07.2016.

Легендата зад Air Jordan 12 Retro

Jordan XII „Flu Game“, или патиките кои Неговото Височество Мајк Џордан ги направи инстантна класика на 11 Јуни 1997 година, во Солт Лејк Сити, Јута.

Борејќи се со стомачен вирус, одигра 44 минути, притоа постигнувајќи 63 поени, со што своерачно ја донесе победата на Чикаго против Јута, за водство од 3-2 во добиени натпревари. Сето тоа, МЈ го круниса со титула, неколку дена подоцна.

Иако ги нема носено многу на паркетот, лесно препознатливата комбинација на иконските црвено/црна комбинација од бои, заедно со историското значење, го прави овој модел ‘must have’ за секој сериозен колекционер на патики.

Блажо

 

слично