на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
18.09.2019.

DANCE IN LIFE WITH ADIDAS SAMBA ROSE

Здраво дечки, во овој блог ќе ви го претставам мојот нов омилен пар патики, перфектните, cool, cute и тренди Adidas Samba Rose. Ќе ви ја напишам нивната историја која е многу интересна и најважно од се, многу начини како да ги комбинирате.

The Samba Rose се инспирирани од Adidas OG Samba кои за првпат беа објавени во 1950-тите. Adidas Samba Rose за жени е смело, современо преземање на класичната патика. Samba Rose го исклучи традиционалниот материјал на OG мека кожа, додека добро познатата Т- пета е заменета со декоративно зиг-заг шиење.

Дури и некои од славните биле забележани како носат Samba. Rihanna, Justin Timberlake, Kristen Stewart, Ellen DeGeneres, и Freddie Mercury. Овој модел има  ДНК на класичниот Samba но со нова платформа, што дава женствен изглед комбиниран со атлетски моменти.

Оваа патика можете да ја носите со здолниште, фармерки, шорцеви, и фустани-кошули, хеланки и други спортски парчиња.

Ги чекам вашите предлози како сакате да ги комбинирате своите Adidas Samba Rose.

До следниот пат,

Антонија

слично