на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
05.07.2016.

The Icon Nike Cortez

Nike Cortez е модел кој својата „премиера“ ја доживеа во 1972 година. Лансирањето на моделот беше непосредно пред Олимписките игри во Германија, па така многу лесно и брзо се рашири зборот за одличните нови патики на Nike.

Патиките првично наменети за трчање на различни површини, но првенствено бетон (за спортистите да можат да се спремаат во различни услови) се едни од моделите кои се сметаат за главни виновници за почетоците на успехот на Nike.

Иако нивната првична намена до ден денес останува трчањето, овој модел во своите нови верзии полека но сигурно станува моден must have. Освежуваат како ладна цедена помаранџа и будат како прво утринско кафе. Нежни и лесни на нога, одлични се за летни комбинации и сончани нозе.

Ангела

 

 

слично