на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
28.08.2019.

The F stands for…

Носталгија за 1990-тите. За стилот и музиката од таа ера. Тоа е она што ги опишува моите чувства секојдневно. Како што направив чекор во светот на хип-хопот, почнав да забележувам црвено-сина буква F на јакни и патеки на легенди како што се LL Cool J, Big Daddy Kane, 2Pac и Nas.

После малите истражувања за овој блог пост, дознав дека FILA решила во 90-тите години да се прошири од светскиот тенис во кошарката и скијањето со спортски икони како Grant Hill, прво „новиот Michael Jordan“ и Alberto Tomba, италијански скијач чии постери од „Браво“ беа поставени на sидовите на многу мои пријатели. Зошто ова патување во минатото? Па, FILA се врати, 90-тите се вратени. На нозете го носам новиот модел Disruptor кој најпрво можеше да се најде на полиците во 90-тите и скоро четвртина век подоцна, тие се пак водач на овој ретро, бучен стил.

Голема, тешка, смела модна изјава што ќе се забележи и јас сакам да бидам храбра. И оваа боја наречена необична - не е сребрена, не е зелена, дури ни виолетова, туку сите бои заедно. Зависи од кој агол ги гледате, а животот е игра за наоѓање добри агли. Изгледаат како нешто што би го носела Aaliyah на снимање и фотосесија и секој што ме познава, знае дека тоа е голем плус во моите очи.

Ме потсетуваат на лунарен модул, дизајнот не е од овој свет, тие припаѓаат на месечината или на некоја друга планета. И ве молиме, не носете лажни патики на Balenciaga, ако можете одете доо најблиската продавница на BUZZ и најдете ги овие убавиници на полицата за многу, многу помалку! Овие патики се глава до глава со скапата модна конкуренција и тие се носени од најпопуларните дизајнери на улична облека на нивните фенси-шоуа.

Најдобро од сè, враќањето на FILA штотуку започна. Италијанскиот заспан гигант се буди и сигурна сум дека ќе врати неколку дијаманти од минатото. Се надевам дека тие скапоцени камења ќе бидат светли како Fila Disruptor.

Се гледаме,

Suz.

слично