на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
16.08.2019.

Out for fame

Поздрав екипа, еве е - DJ Akasha. Јас сум DJ и организатор на раѕлични хип хоп настани на Rock On Jamz платформата. Пред некоја седмица станав и дел од Buzz Crew и планирам да ви се представувам себе и својата љубов према патиките преку хип хопот.  

Air Max во деведесетите предизвикуваше љубомора во Бугарија, бидејќи тоа е период кога не секој можеше да ги има. Тие патики го претвораа нивниот сопственик во вистинска street ѕвезда. И еве не денеска, ја представуваме новата улична легенда Air Max 200, патики кои го комбинираат класичниот стил на 90' и силуетата од 180-ките потполнети со препознатливите одлики на моделите Air Max 720 и Air Max 280 за крајниот резултат да биде: вистински HYPE!

Се сеќавам на своите први Air Max патики и како се чувствував, цело време мислев дека инстантно се трансформирам во суперхерој! Ова е и додадена вредност за Air Max 200 за разлика од другите модели. Ако можам да додадам и дека се супер удобни и го представуваат класичниот Air Max до денешен ден со ист револуционерен пристап кој е препознатлив за Nike низ сите овие години.   

Nike Air ерата е неизоставен дел од патувањето на хип хопот. Во последните 40- тина години се развиваат заедно, а влианието помеѓу нив е видливо уште од седумдесетите години. Хип хоп пионирите се претворија во креатори на сегашните трендови и ми дадоа нова, различна перспектива како да ги комбинирам своите модни изгледи со патиките на себе. Почнувајќи од начинот како B- Boys ги носеа своите врвки во тазлични насоки, до Run DMC кои тотално ги одфрлија врвците и започнаа нов тренд. Тука се гледа Nike- овото влијание на многу субкултури во хип хопот.

 

Peace out!

DJ Akasha

слично