на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
25.07.2019.

Like a Slav Superstar

Здраво дечки, AdnanBro се јавува повторно со уште една приказна. Полека се навикнувам на пишувањето блогови. Иако сум дел од дигиталниот свет и од друштвените мрежи, никогаш претходно сум немал прилика да пишувам на нив па затоа морам да им се заблагодарам на BUZZ за шансата да го пробам и ова. Се надевам дека ќе извлечете некоја интересна информација од ова.

Топлите денови ни пристигнаа заедно со жешките adidas модели! Like a slav – од секогаш сум бил личност која носи adidas. Никогаш не сум се двоумел во изборот на патики – adidas oд секогаш биле мојот избор. Така за ова лето ги избрав Adidas Superstar, модел кој секогаш сум гледал како го носат во друштвото, но никогаш не сум го имал.

Интересна ми беше информацијата дека овој модел првобитно е дизајниран за кошарка, но поради нивниот уникатен изглед луѓето ги “урбанизирале” и ги смениле во секојдневни, патики за улица. За урбанизацијата допринела и популарната хип-хоп група Run D.M.C која ги носела на еден свој концерт, без врвки, со подигнат јазик. Овој нивен потег бил актуелен и приметен насекаде, па после некое време ја снимиле и песната ”My Adidas”.


Она што од секогаш било карактеристично за Adidas Superstar e школкастиот преден дел на патиката, што на самата патика и дава ретро вибрации, а тоа од секогаш сум го сакал кај едни патики. Школкастиот преден дел го прави уникатен и препознатлив овој модел а познат е и како еден од нај влијателните во sneaker културата, класика од семејството adidas.

После некое време поминато во Adidas Superstar патиките, искрено мислам дека не сум погрешил со изборот на патики за ова лето. Прелесни се и одговараат на се што ќе облечете. Дали сте во школо, на работа, прошетка, трчање или играте кошарка – се вклопуваат во било каков стил а овие фотографии се одличен доказ за тоа.


Ви посакувам успешно и убаво лето, а до следната приказна имате голем поздрав!

AdnanBro

слично