на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
15.05.2019.

BEND A KNEE TO 720 DEGREES OF VISIBILITY

Здраво, дечки, ова е Adnan Bro и неговиот прв текст тука! Убаво е да бидам дел од оваа екипа и целата блог-приказна е нова за мене, што го прави ова искуство уште поинтересно. Откако бев дете, ги сакав предизвиците и пробував нови работи, така што оваа соработка е идеална шанса за тоа.

Пролетта ни носи светли денови, нови идеи и трендови. Бидејќи сум нов член на тимот на Buzz, има смисла дека ќе пишувам за нов член на семејството на Air Max - револуционерниот модел 720.

Како некој кој ретко мислеше на Air Max кога станува збор за патики, морам да признаам дека целиот Throwback Future бран направи навистина да ми се допаѓаат. Јас сум голем обожавател на ретро стилот, и во видеографијата и во секојдневната естетика, а дизајнот на моделот 720 е инспириран од легендарните силуети од 90-тите години. Дефинитивно ќе го почувствувате Miami Vice City cool vibe носејќи ги.

Меѓутоа, она што ги прави уникатни е најголемиот воздушен ѓон досега. Овој модел доаѓа во многу бои, но секоја комбинација е уникатна.

Едноставноста му овозможува на дизајнот да зборува за себе. Почнувајќи од сега, 'less is more' повеќе не е само фраза. Овие патики се дел од футуристичкиот минимализам и најголемиот Air Max ѓон досега.

Доколку се прашувата зашто е името 720, тоа ги претставува 720те степени на видливост на воздушниот ѓон - 360 степени хоризонтално и 360 степени вертикално. И навистина, ова е најголемиот AirMax од сите AirMaxs досега. Јас, се водам по тоа "колку повеќе воздух под нозете, толку подобро и поудобно". И не, не сум погрешил.

Не е важно дали правам видео на YouTube, се сликам за Instagram или само излегувам - овој модел е подготвен за улица! Верувајте ми, улиците на San Andreas врескаат за овие патики!

Тоа би било се за денес. Се надевам дека ви се допадна текстот другари и се гледаме набрзо со нов! До тогаш, голем поздрав!

 

AdnanBro

слично