на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
17.04.2019.

All in squad!

Stan Smith е клучно парче за секоја девојка. Иако оргинално се направени како патики за тенис, носени од Францускиот тенисер Robert Haillet, Stan Smith патиките во продажба на светско ниво ги надминаа скоро сите рекорди. Овој модел е обожуван од девојките низ целиот свет, посебно во Франција.

Најдобро продаваното парче кое е омилено на сите вклучувајќи ги и децата е класичниот Adidas модел. Со оглед на популарноста и "бумот" на овој модел, adidas не го промени изгледот на патиките од денот кога тие беа пуштени во продажба. Единственото нешто што тие одлучија да сменат е бојата на задниот крај, каде што се става потписот на Stan Smith и, се разбира, бојата на моделите. Дизајнот на патики е навистина минималистички и едноставен, и тоа е причина плус зошто овој модел ја има стекнатата популарност. Можеме да ги видиме на модели, уредници, дизајнери, на улиците во Париз, Милано, Њујорк се до Скопје во прекрасни модни комбинации кои се комплетираат со пар од најдрагите Stan Smith патики.

Јас, лично, имам два пара, класичните бели со зелени детали и црниот модел. Ова се патиките што ги носев најмногу и тие сеуште изгледаат одлично. Ова се единствените патики со кои не можете да погрешите. Секогаш кога се сомневам во мојот outfit, јас решавам да ги носам моите Stan Smith и сум задоволна. Ги носам на црн смокинг, на класичен пар фармерки и бела кошула, а мојот омилен outfit е кога ги комбинирам со летни фустани. Тие се едноставни за комбинирање, тоа не е како да носите некој спортски модел па мора да гледате како деталите да се совпаѓаат со романтичен фустан или црн смокинг. И не само што изгледаат одлично, тие се исто така удобен рај а сите жени знаат што значи удобност. Јас не мислам дека се потребни повеќе пофалби, бидејќи овие патики се модел кој ќе биде и се евергрин, нешто што никогаш нема да излезе од мода.

 

И зборувајќи за стил, погледнете каков ден имав со моите Buzz Crew девојки Suz и Iva. Ние бевме ALL IN GIRL SQUAD!

 

xoxo,

Beatrice

слично