на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
03.04.2019.

Nike Air Max 270 – the more I like look at them, the more I like them

Еј луѓе,

Јас сум SkilleR и сум „beatboxer“ многу години. За мене ова е наједноставниот начин за правење музика. Секој има ист ресурс (нивното тело), но користи различен инструмент. 99% од битбоксот е воздухот, но грлото како и усните се исто така вклучени.

Го сакам тоа што го правам, а тоа, во комбинација со фактот што битбоксот може да се практикува било каде, го прави процесот уште поинтересен и те тера да се задлабочиш. Можам да го практикувам битбокс секаде – со или без микрофон, на улица, во кујна или под туш. Фактот што тоа го правам секаде и во било кое време е тоа што најмногу го сакам.

Низ годините ја добив титулата како светски и европски шампион во битбокс, некои луѓе може да ме сметаат за еден од најдобрите, но јас не можам да ги објаснам таквите работи, бидејќи кога ќе ги споредувате видовите на уметност, секогаш сум субјективен.

Истото е и кога ќе се обидете да ги споредите Air Max моделите. Она што најмногу ми се допаѓа е нивната непредвидливост, бидејќи секој пат кога ќе ги облечам ме носат во различни насоки. Мислите дека новиот модел може да заземе одреден пат, создаде непречено преминување од една боја во друга, но работите не одат на начинот на кој ги планирате со Air Max.

Кога станува збор за мојот личен стил, не следам одредени трендови, но дефинитивно обрнувам внимание на она што се случува во модниот свет. Мојот изглед и облеката што ги користам е за да ја претставам мојата личност, но најважното нешто што го барам е удобноста.

Брандот на патиките кои ги носам се разликуваат од ден во ден, но во последно време сум голем обожавател на NIKE и најмногу ги носам. Mожам да ја препознаам мислата и намерата зад секој модел.

Денес со гордост можам да кажам дека сум дури и колекционер. Поседувам веројатно околу 50 пара од кои некои се прилично стари, но имаат сентиментална вредност и не можам да ги фрлам. Низ годините донесов некои, што им ги дадов на пријателите. Сега, кога ќе го завршам моето ново место, ќе посветам посебно место во мојот дом за оние парови кои ги сакам најмногу, но не можат да се носат секој ден.

Секој ден носам различни модели, но новите Air Max 270 се единствени патики кои го привлекуваат вниманието. Колку повеќе ги носам, толку повеќе стануваат едно со нозете и колку повеќе ги гледам, толку повеќе ми се допаѓаат. Тие се супер удобни и може лесно да се комбинираат во најразлични комбинации.

Најдоброто околу 270 е начинот на кој тие ја менуваат нивната боја под светлината и никогаш не можете да се уморите од нив. Затоа тие се совршените патики кои ги тераат луѓето да ги свртат главите на улица.

Ако може малку да сонувам, Air Max моделот од SkilleR дефинитивно ќе има жолти елементи. Жолтата ми е омилена боја и мојот модел ќе ги има истите детали како вистинските 270, со истите нијанси под светлото.

Поздрав „sneaker манијаци“,

 

SkilleR

слично