на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
20.03.2019.

ALWAYS BE WHO YOU ARE IN P.O.D.

Здраво дечки! Јас сум Хана, девојка што можеби си ја видел на улиците на Сараево или Instagram. Ако не, тогаш ова е вистинското време да се запознаете едни со други. За почеток, ќе споделам една од најдолгите и најискрените врски што ги имам - мојата љубов кон патиките.

За некој кој е љубител на 90-тите години и кој навистина е заинтересиран за патики како што сум јас, новиот adidas P.O.D. е вистинско изненадување! Комбинацијата на vintage дизајн, кој некогаш постоел како и модерната денес, е она што ги прави adidas P.O.D.  моите нови омилени патики!

Освен одличниот дизајн, дизајнерите посебно внимание посветуваат на удобноста, и ќе се согласите дека тоа е појдовна точка кога некој избира модел. Овој модел е благодарен поради тоа што ми помага да комбинирам различни облеки кога се изразувам себеси. Adidas P.O.D. е дизајнирана така што има технологија на спортски патики, но исто така е естетски прилагодена на начин што може да се носат целиот ден. Секогаш можете да ме видите во улична облека. Дали ќе облечам фустан, фармерки или тренерки зависи од тоа како се чувствувам во тој момент, но она што никогаш не се менува и што секогаш е најважниот дел од мојата облека се патиките.

"Стилот е она по кое си препознатлив и она што сакаш да кажеш", а со овој модел, пораката е јасна - да се чувствуваш удобно во обувките, не значи дека немаш добар вкус или свој стил! Adidas P.O.D. може не се патиките секој што ги сака, но тоа е токму нејзиниот шарм - да се привлечи вниманието и да се истакнат во преполните градски улици.

Чао за сега, до следниот блог,

Хана.

слично