на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
13.03.2019.

Straight out of the box

Прекрасен дизајн е она што го очекувам од компанија за патики како што е Nike и изгледа дека никогаш не ме изневериле. Од време на време, всушност, добиваме повеќе од тоа што очекуваме во однос на креативноста и стилот. Се возбудив од оваа патика која што ми ја претставија моите пријатели во Buzz и заборавив да се претставам, јас сум Ел Нино, вашиот домаќин за денешното "unboxing".

Да почнеме. Ви го претставувам Nike Air Max 97 - тие доаѓаат завиткани во историја, квалитет, иновација и овој пат тие имаат изненадувачка инспирација: кутиите за транспорт што ги користи Nike за нивните нарачки. Бојата е топла палета на картон кафеава, која се движи со текстури низ патиката, од светла и мазна кожа, до прекрасна темна велур со многу текстури, според мое мислење, на влажен картон.

За да останете во контакт со кутијата за превоз на патиките, Nike се раздели со симболите на кутијата и ставија огромен баркод и пораката "Ви благодарам за вашата нарачка" под проѕирен надворешен дел, преку патиката. Јазикот има изведена лента, која личи на лентата која Nike ја користи за да ги запечати пакетите, а логото на swoosh е отпечатено на проѕирна налепница. На задната страна продолжува да се чита "Air Max" како и друг баркод како елемент, кој ги врзува сите заедно.

Овие Air Max 97 патики претставуваат чисто прикажување на индустрискиот концепт, направен на бескомпромисен начин, и претставуваат моќ на Nike, кој ги држи иконските силуети релевантни и свежи со години по нивното првично претставување.

Јас те оставам со еден дел од моите мисли. Nike е бренд во кој верувам и кој ќе ми даде "Air" во пакет, спакуван до совршенство.

 

Ви посакувам се најдобро.

 

Peace!
El Nino

слично