на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
27.02.2019.

Keep it classy

Здраво дечки! Време е да се запознаеме едни со други малку подобро. J Знаете дека сум навистина заинтересирана за модата, архитектурата и каква било уметност. Секој ден е толку динамичен и полн со креативни активности, па затоа јас ќе го искористам овој пост за да ве запознаам со мојот секојдневен живот и еден од моите најомилени спортски брендови - Adidas!

Кога станува збор за квалитет и дизајн Adidas е бренд кој никогаш ме нема предадено. Тоа е бренд кој е присутен во сите фази од мојот живот - кога ги направив моите први чекори, за време на пубертетот, во спортот и многу други активности со кои сум билa вклученa и сеуште сум. Тоj е дел од мојот секојдневен живот, кој вклучува поврзување со уметностa, модата, музиката, дизајнот, итн.

Во овој блог го нагласувам класичниот Adidas модел I-5923. Доаѓа во неколку бои, а мојот избор беше пастел розова / со бели детали, кои совршено се совпаѓаат со монохромираните аутфити. Луѓето кои ме познаваат мене или моите следачи на социјалните мрежи веќе го знаат мојот смирен избор на бои - црни, бели и нежни бои.

Она што го привлече моето внимание за овој модел на Adidas, освен леснотијата и удобноста, е нејзиниот едноставен vintage дизајн. Iniki или денешното име I-5923 е инспирирано од 70-тите и 80-тите години на минатиот век (овој модел има ѓон од пена, препознатливи 3-Stripes на страните, мрежа и неколку кожни детали).

I-5923 е класичен модел кој има едноставен, минимален дизајн кој секогаш е трендовски. Она што е навистина важно за мене е неговата јасна форма која лесно може да се комбинира и која ви дава можност да играте со дневните облеки како и оние за ноќно излегување. Можете да го прилагодите моделот на било кој стил и настан. Тој е совршен модел за суво време и луѓе како мене - тип на луѓе кои се будни од рано наутро до доцна во ноќта!

Забавувајте се во овие убави денови во вашиот Adidas I-5923 и уживајте до следниот блог!

 

Xo

Ina

слично