на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
20.02.2019.

Some shoes make you feel like there is nothing impossible

Јас сум Zvezdi од блогот Mint Stories. Мојот дигитален простор за креативност, инспирација, размена на идеи, мисли и нови дестинации. Веројатно сме сретнале некои од вас овде, бидејќи бев дел од Buzz Crew (нежната страна на нашата екипа) заедно со прекрасните момци Kalin, Alex P, SkilleR и DJ Doncho.

Во мојот блог се фокусирам на фотографија, патување и мода. Најинтересната работа за мојот "работен ден" како блогер е можност да имате целосна контрола - кога да почнете, кога да завршите, што треба да се случи, каде, како, со кој и зошто. Со текот на времето сфатив дека кога работите за себе, давате многу повеќе. Јас, исто така работам во маркетинг, рекламирање, управување со брендови и развој на целосната визија за други брендови. Она што најмногу ми се допаѓа е тоа што секогаш можам да научам нешто ново, запознавам интересни луѓе. Јас навистина ја сакам мојата работа!

Мислам дека мојата љубов кон стилот е поврзана со мојата страст за фотографија. Имам идеи според различни концепти, целиот процес е волшебен. Не знам дали сакам да бидам пред или зад камерата, но дефинитивно и компонирањето на снимките и компонирањето на облеките би го нарекла хоби и задоволство.

Мојот личен стил не е нужно поврзан со модните трендови, но е практичен, основен, минималистички и постојано менувачки. Акцентот во моите облеки се обувките. Токму сега мојот омилен модел е New Balance 997H кој е клучот на мојата секојдневна компонента за оваа пролет.

Се грижам за да изгледам уредно, но не екстремно, се разбира. Јас не сум една од оние луѓе кои ќе имаат облека уништена од истурено кафе или пак да имам дамка на мојата облека. Во изминатите неколку години сум попрактична одколку трендовски во мојот изглед. Јас не се менувам многу лесно, особено кога нешто работи за мене. Но, никогаш не кажувај никогаш.

Денес се чувствувам најудобно во високи панталони, лабава бела кошула, светла јакна и мојот омилен New Balance со кој можам да го освојам светот.

Ми се допаѓа New Balance 997H, бидејќи тоа ме враќа во моите детски години и ме тера да се чувствувам некако носталгично. Во времињата кога бевме безгрижни работите беа во розева и бела боја и се користеа како унисекс модел. Се сеќавам дека момче од соседството имаше ист пар како моите. Тој секогаш ми ја покажуваше ногата за да ми покаже дека нашите патики се исти. Мислам дека тоа беше неговиот детски начин да ми се покаже дека му се допаѓам.

Всушност, деталите во New Balance 997H се толку едноставни, чисти, што ги прават неодоливо симпатични. Кога ги носам на улица, се чувствувам како да нема ништо невозможно. Можам да ги комбинирам со костум, со високи панталони и блејзер, со црн фустан, со јакна од тексас - секогаш ме прави да се чувствувам добро.

Сепак, постојано се потсетувам себеси дека не е важно како луѓето се облекуваат, што сакаат да пренесат или што сакаат да покажат - најважно е како едно лице се чувствува во сопствената кожа без чувство на потреба да се објасни.

Се гледаме наскоро,

 

Zvezdi

слично