на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
09.01.2019.

DIFFERENT, YET THE SAME

Луѓето меѓусебно се разликуваат во многу нешта и тешко е да се замисли дека две сосема различни личности се многу добри пријатели. Различностите во нас ги прават нашите погледи на светот. Не сакаме исти работи, немаме ни исти интересни како и имаме различни визии за тоа што е убаво. Токму затоа  различностите се убави. Да се сите исти, светот би бил многу досадно место.

Покрај сите разлики што постојат, секогаш имаме многу сличности со луѓето кои се дел од нашето живеење. На пример, ние две се согласуваме дека изборот на обувки е најдобар начин да се прикаже својот стил, но и личноста. Можеби се прашувате зошто го сакаме Nike Air Force? Одговори на ова прашање има многу. Овој модел е легенда уште од самиот почеток од далечната 1982 година. Денес, толку многу години подоцна, тие и понатаму владеат со улиците. И додека трендовите доаѓаат и минуваат, Air Force останува! Поради одличниот квалитет и издржливоста, удобноста, лесни се за одржување, како и одличниот дизајн на Air Force патиките ги прават да секогаш се враќаме на нив.

Ако сте неодлучни што да изберете, овие модели доаѓаат во две основни бои со исти златни детали. Било да се одлучите за незаменлива црна или женствената бела боја, ние сме сигурни дека ќе го сакате Air Force патиките. Иако се ова патики кои можете да ги вклучите во сите комбинации најмногу ги сакам да ги носам со секојдневните аутфити. Како и луѓето, така и со патиките мора да сте тим. Иако постојат разлики, труди се да бидеш тим кој перфектно функционира и кој никогаш не губи, и токму затоа никогаш не го менувај тимот кој победува.

Сега побрзајте до Buzz продавницата и одберете ги новите Air Force патики кои се идеални за сите сезони.

Love,
Minea & Selma

слично