на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
05.12.2018.

Be the PUMA for the holidays

Празниците се ближат, а воедно со нив сите ноќни излегувања и дружби со нашите пријатели и празнични забави, почнувајќи од корпоративните каде следи неизбежното прашање: Каде ќе одиш за Новогодишната ноќ?

Точно ова време од годината е совршена прилика за да го надополниш својот outfit со еден пар совршени патики, а потрагата по нив завршува тука бидејќи ние ги имаме Puma Suede Heart Athluxe.

Доволно гламурозни за забава, а сепак совршени и за секојдневна прошетка во градот. Фустан, здолниште или панталони? Совршената патика е главен дел од процедурата на креирање на outfit и често знаеме да се откажеме од  комбинирање на облеката само затоа што обувките не се вклопуваат во целата комбинација. Затоа Puma ќе каже ‘say yes to the dress’.

Puma е нашиот спасител, докажа дека е возможно да се комбинираат патики и фустан а сепак да се чувстуваме пријатно. Комфорот не доаѓа со компромисот, потребно е да го почувствувате и да успеете да извлечете фенси изглед со некое гламурозно парче облека. За време на празниците ќе танцуваме, ќе блескаме од радост и ќе бидеме во движење знаејќи дека Puma Suede Heart Athluxe можат да го следат нашиот ритам.

Puma Suede се најпопуларни патики од брендот Puma. Успехот на брендот би бил двојно помал ако не беа овие патики. Како дел од уличната заедница во 80-тите, Suede зазеде место во едно од историските движења на светот. Suede Heart сам по себе е историски модел. Кожата од велур и сјајниот животински принт на врвките го даваат тој гламурозен ефект, затоа овие дизајнерски решенија се виновни за елегантниот и женствен изглед на патиката. И ова е токму она што го баравме за празниците што се наближуваат. Тие можат да се носат на повеќе празнични комбинации, а сепак и на фармерки. Овој модел на Suede е наш најдраг (и единствен) избор за празничните подготовки.

Едноставно не можеме да дочекаме да ги носиме Puma Suede Heart Athluxe за време на некој од празниците или навечер во градот. Suede Heart веќе е подготвен за сè, затоа ќе биде на нас кога ќе се збогуваме со изминатата извонредна 2018 година и кога ќе го направиме првиот чекор во новата, каде што иднината не чека. И никој не знае што има таму за сите нас. А тоа е сосема во ред, бидејќи ние сме подготвени за тоа!

Среќни празници на сите.

Со љубов,

Суз и Ива

слично