на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
22.08.2018.

NIKE AIR MAX 270 - Street style star

Чaо екипа,

Реченицата која најдобро ги опишува последните месеци од мојот живот, е "Catch Me If You Can". Постојано и секогаш сум во движење. Да, тоа е мојот стил на живот. Секогаш во погон. Не сум сигурна дали би знаела поинаку да живеам. Патиките се толку вовлечени во мојот секојдневен живот, што станаа дел од сите случајни комбинации, преку романтични, па сè до елегантни изданија. Ги носам скоро секаде, од ноќно излегување, дружење со пријатели, бизнис средби и лутање по градот. На AIR MAX 270 моделот веднаш се навикнав, исклучително се удобни, лесно се комбинираат и се подготвени за повеќе, посилно и подобро.

Air Max 270 се првите lifestyle патики од Nike Air колекцијата дизајнирани со подеднаква грижа како спортски патики, но естетски адаптирани за да можат да се носат преку целиот ден. Дизајнот на овие патики е инспириран од култните модели од деведесетите Air Max 93 и Air Max 180. Создадени за живот во движење и со својата удобност, овозможуваат да се чувствувам супер каде и да ме однесе дневниот ритам. Дизајнирани се да бидат удобни и да даваат одлична поддршка на ногата. Направени се од лесни и воздушни материјали. Ѓонот е специјално дизајниран и наполнет со воздух. Ова е дефинитивно најудобната патика што ја имав досега!

AIR Max 270 е вистинската ѕвезда за streetstyle комбинација. Обезбедуваат удобност потребна за сите што својот живот ги поминуваат во патики. Убави и стилски, модерни и удобни, што уште сакате од пар патики? Мене ме освоија на прв поглед, а сигурна сум дека и вас ќе ве освојат.

Selma.

слично