на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
08.08.2018.

Adidas Superstar – Back to old school

Здраво драги луѓе, здраво камера, здраво мој Adidas! Јас сум Ciprian Ciulei, вашиот раскажувач за денес и повторно се враќам по втор пат во Buzz Crew, за да го прославам брендот со три ленти. Излегов денес со една мисија, за да ве подготвам за на училиште! Никогаш не е доцна да се едуцирате и иако можеби сум малку стар за училиште, дефинитивно не сум премногу стар за старото училиште. Знаете за што зборувам, тоа е класиката, никогаш не се стари за уличната мода, патики со илјада бои, тоа е Adidas Superstar!

Велам дека е време за лекција по историја, и имаме малку време за да се извадиме. Прво е претставена на кошаркарското игралиште во 1969 година, Adidas Superstar ја прослави својата 49-годишнина оваа година! Скоро половина век, мислам... размислете за тоа, одите во продавницата за патики, ги гледате и се охрабрувате на ист начин како што се восхитувале Вашите родителите. Оваа безвременска силуета брзо се пробила по улиците, а до 1980-тите веќе биле многу популарни. Хип хоп групата, RUN DMC ги прогласи Adidas Superstar, за нивниот заштитен моден избор па дури и напиша песна за нив, наречена "My Adidas"

Навистина уживам во овие патики, тие се добар избор за секоја облека, тие оставаат добар впечаток на фото сесијата од било кој агол, а исто така се и одличен избор при работа, со балансирање како и удобно вклопување со одлична „Grip“ технологија. Сега, кога училиштето е во близина, и знам дека сакате да ги поминете тие ходници со стил, јас имам нешто да ви кажам... 49 години поминати во истражувања само ги направија подобри, така да направите ја вистинската работа со тоа што ќе сметате на Вашите Adidas Superstar.

Ќе ги најдете во која било продавница на Buzz во секој момент, бидејќи ние, од Crew-то, сметаме дека нивното место е да бидат на тој ѕид!

Ви благодарам што сте со мене, за новата блог приказна.

Ви посакувам на сите креативен ден.

Ciprian Ciulei.

слично