на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
01.08.2018.

NIKE AIR FORCE 1 HIGH LX JUST DO IT PACK – LIMITED EDITION

Здраво дечки. Како го поминувате летото?!

Дали и Вие како мене и останатите љубители на патики цело лето го очекувавте новиот Nike Air Force 1 High модел. Јас како и останатите фанови на Nike Air Force 1 High LX, уште кога беше најавено изданието на Nike Air Force 1 High LX Just Do It Pack White Womens ми го привлече вниманието.  Овој модел е екстремно уникатен во споредба со другите Nike Air Force 1 High LX colourways, овој limited edition модел зема дел од класичните карактеристики на Nike и ги комбинира во чист и современ дизајн.

Како дел од Nike's "Just Do It" пакетот, кој прославува триесет години од појавата на оваа легендарна линија, Nike Air Force 1 High LX Just Do It Pack White Womens моделот е целосно извезен со "Just Do It" логото. Насликан во чиста боја, патиката е изработена од свежа бела кожа. А сето тоа да биде во целина, тука е и прилагодливиот ремен за глуждот со затворач кој е во непосредна близина на јазичето. Да не заборавиме, тука е и „Air unit“-от кој ја прави патиката дополнително комфорна како и ви овозможува спокоен чекор.

Девојки, ако сеуште сте во потрага по нешто уникатно за да го носите ова лето, тогаш не гледам зошто тоа да не бидат новите Nike Air Force 1 High LX Just Do It Pack White Womens! Не е доцна... Летото е пред нас!

Поздрав, Антонија

слично