на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
04.07.2018.

Nike Air Max 95: Класика и повеќе

Вистинските љубители на патиките се инспирираат од неговата колекција. Моите Nike патики дефинитивно не се само за да пополнат место во мојот гардеробер, тие носат боја и иновација во мојот личен и професионален живот.

Сред лето сакам да бидам класика тип, но со еден куп екстраваганца по пат. Види ги моите другари! Лесно е да се најдат 9.5. причини да носам Nike Air Max 95 и да се тресе улицата од оваа легенда.

Дозволете ми да ги споделам со вас своите причини зошто се заљубив во Nike Air Max 95:

  1. Овој модел за чудо се најде во многу стрипови. Дизајнерите го цртаа со секој мал детал и обично „добрите“ момци го носеа.
  2. Оригиналниот Neon colorway беше лансиран повеќе од 10 пати.
  3. Моделот го доби името ’95 во доцните 90ти – во 1999. 
  4. Во Британија во доцните 90ти беше избор на „криминалците„
  5. Имаше приватен авион насликан според патиката.
  6. Чинеше 140 $ во 1995.
  7. Високата побарувачка многу бргу ги врати Air Max 95 во  1997.
  8. Ќе биде секогаш омилениот модел на медиумите, раперите и продавачите на спортка облека. На крај на сите.
  9. Моделот е креиран од Sergio Lozano, кој беше млад дизајнер во Nike и Nike Air Max 95 не ветуваше многу во однос на дизајн...

Но пазарот и луѓето мислеа поинаку. И јас ги носам и ги чуствувам  – Nike Air Max 95 – за познавачи со карактер.

 

Konstantin

слично