на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
06.06.2018.

RETRO FUTURE WITH ADIDAS ORIGINALS I-5923

Adidas Originals I-5923 „Chapnk/Ftwwht/Red“ патиката претставува комбинација на минатото и иднината на Adidas Originals дизајните. Ретро изгледот на патиката за трчање од 70-тите, подобрена со модерна технологија на меки и удобни материјали ја прават оваа патика најдобар микс од двата света. 

Model I-5923 не враќа длабоко во минатото на Adidas користејќи заеднички елементи од дизајните од овој бренд. Патиките беа познати под името Iniki, но од Adidas пронајдоа нова инспирација и го променија името. Моделот I-5923 од сезоната SS18 носи класичен и носталгичен дизајн на популарните патики, но и нова димензија на урбаниот живот.  

Она најдобро кој овие Adidas Originals I-5923 „Chapnk/Ftwwht/Red“ патики е Boost ѓонот кој е толку лесен што при движењето интензивно може да се почувствува дишењето на стапалото.
Горниот дел на патиката е изграден од меки материјали па така за момент може да почувствувате дека не носите патики. Но само за момент, затоа што штом го спуштите погледот ќе се уверите дека тие се на Вашите нозе.

И да, подгответе се за комплиментите кои ќе ги добиете кога ќе ве видат во овие патики.

А тоа го сакаме. Тоа го обожаваме.  

Препорачано од Suz

слично