на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
28.03.2018.

NIKE AIR MAX 270

Голем поздрав до сите. Дали се заморивте од оваа грдо време? Дали не чека потопло време? За сите оние кои го посакуваат топлото време, а и за оние коие не го посакуваат, овој пат ја имаме „вистинската летна шема“ во светот на патиките...

Пред сакам да се заблагодарам на сите кои можеа да бидат дел од прославата на AIR MAX DAY кај нас во Бања Лука. Се надевам дека се беше ОК и дека одлично се забавувавте со финтите од 90-тите. Како и секоја година, NIKE помеѓу февруари и првата половина на март им го „загорчува“ животот на колекционерите, враќа по некој ретро модел во живот, но и претставува нови модели. Оваа година тоа е Air Max 270.

Нема да ви одземам многу време и ќе се обидам накратко да ве запознаам со Air Max 270… Па одиме... Самото име потекнива од AM93 (која излезе како ретро модел во 2018 и одлично изгледа) патиката која има воздушен ѓон од 270 степени. Поради стилот на изработката на самата патика можат да се забележат сличности помеѓу Air Max 93 и Air Max 270. Има навистина слична силуета и ѓонот неверојатно потсетува на моделот ’93, дури и стилот на изработката на горништетот од едно парче, со тоашто овој пат тоа не е  употребена превртена кожа. Како идеја за исработка на воздушниот ѓон го искористиле добриот стар модел 180 (кој исто така излезе како ретро модел во 2018), кој знае, знае.

Горништето на патиката e исработено од едено парче, искористените материјали се лесни ожеме да ги видиме во сите ултра модели.

Air Max 270 го носи епитетот на најголемата воздужна единица направена досега. Тука е и податокот дека висината на перничето е дури 32 милиметри што значително ги подобрува перформансите на патиката, бидејќи колку дизјанот е значаен дел толку е значајна и удобоста. Воедно ова е единствената патика изработена во големина US 118 за Kevin Durant. Луѓето од NIKE кажуваат дека за прв пат трганле со замисла да направат 100% lifestyle патика која треба да ги задоволи оние на кои им е потребна удобна патика за шетање и секојдневно користење. Исто така, патиката ќе биде лансирана во голем број на комбинации, па дури и во изведба AIR FORCE 270 која има прилика да ја пробам и можам да кажам дека е неверојатна. Направив неколку тестови и моделот Air Max 270 го доживеав како некоја опција за лесен тренинг и ја искомбинирав во облека за лесен кондиционен тренинг на отворено, поточно како навистина несекојдневна комбинација која можеме да ја видиме на улиците во големите градови во светот.

Секако, секоја патика можете да ја користите според вашите желби и потреби. Дали Air Max 270 ќе го добие статсот на идна Lifestyle класика, времето ќе покаже. Во секој случај ова е мојата препорака за патика.  Значително е удобна, може да се носи со часови без никаков притисок на ногата, исто така убаво се обвиткува околу стапалото...

Побрзајте во BUZZ, колчините се значително ограничени.

До следно читање! Поздрав од Бања Лука,

Kreško

слично