на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
07.02.2018.

Let’s start the year in style!

Без разлика што сите зборуваат, единственото нешто што не излегува од мода е да бидеш уникатен... Јас на пример секогаш сум во потрага по fancy патики и не се грижам што мислат другите. Го обожавам својот стил и бев возбудена кога ја лансираа серијата Nike Air Max “Lux”. Серијата ги вклучува најпопуларните Air Max модели - Air Max 90 и Air Max 97.

Она што ја издвојува оваа серија од другите е употребата на необични материјали. Комбинацијата и плиш во сиво-сини тонови. И двата модели имаа нешто што ги прави Nike патиките удобни и уникатни – воздушното перниче.

Кај Air Max 90 го има препознатливиот „прозорец“ на петата каде што се гледа воздушното перниче. Додека на 97-цата се гледа целиот ѓон исполнет со воздух. Не само што буквално лебдите во воздух, сега другите всушност и можат да го видат тоа.

Всушност силуетите на 90-ката и 97-цата се многу различни. 97-цата е типична спортска патика, додека 90-ката има маку посензуален дизајн. Без разлика и двата модели се поеднакво fancy и модерни.

Со оваа галерија се обидовме да го доловиме дуалитетот на оваа серија. Кој стил и да го изберете, 90-ката или 97-ката нема да погрешите.

 

XoXo,

Antonija

слично