на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
24.01.2018.

NIKE AIR MAX FLAIR – THE ONE OF A KIND

Да бидеме искрени во моментов ... никогаш не сте виделе Nike Air Max како овој Flair што е. Тешко е да се разбере какво е нивното влијание, од каде е концептот за овие патики, но тоа функционира! Овие патики дефинитивно ќе имаат луѓе кои ќе зборуваат за тоа каде настанале и се што е забавно околу тоа. Тоа се реакциите што ги имав на ум, кога мојот албум излезе - тоа мораше да биде тема на разговор во градот. И се чини дека е, бидејќи правам видеа за секоја песна на албумот. Тоа е единствено!

Од неодамна една од работите што ги слушнав е дека на светот му недостасува некоја оригиналност - музика, мода и сл ... и добивам впечаток дека сите бараат промени. Иако можам да видам од каде доаѓаат со скоро сè што е пристојно е "ретро" третман, има некои нови работи кои излегоа дека не добиле никакво внимание . Па, не се плашам повеќе ... проверете го Nike Air Max Flair.

Модерен начин на живот со современ комфор. Минималната површина на мрежата ја зголемува вентилацијата додека целосната единица Air-Max обезбедува врвно ублажување. Таа ја обвива ногата цврсто со нивната конструкција за подигнување, која одговара на животниот стил на движење.

Nike Air Max Flair ќе видите дека има влијанија од Presto и Footscape. Како и повеќето од неодамнешните Nike Air Max патики имаат целосна единствена Visible Air Unit која ви овозможува да се чувстувате многу удобно во овие обувки. Една од извонредните карактеристики на Nike Air Max Flair е огромниот "AIR" напишан од другата страна на кутијата на палецот до средишниот горен дел од обувката. Оваа карактеристика е многу слична со џиновскиот "AIR" на препознатливиот модел на Nike Air More Uptempo.

Дали е тешко да се биде и да остане оргинален, без оглед на индустријата. Додека вистинската оригиналност не може да биде редоследот на денот, извршувањето е сè. Многу од најдобрите писатели, пронаоѓачи, визуелни уметници и претприемачи беа талентирани крадци, но тоа беше нивното извршување кое го загарантира своето место на страниците на историјата. Во хип-хоп, сите пеат за истото, бидејќи ние сме подигнати во истата култура, ги видовме истите работи, сме биле на истите места. Разликата е како да ги ставиме сите овие слични искуства врз музиката. Сакав нешто поинакво во мојот живот, во мојата музика. Така го напишав овој албум и планирам да направам видеа за секоја песна на неа.

Момци, ако веќе утврдивме нешто, тоа е: креативноста кореспондира со оригиналноста секој пат. Јас сигурно знам дека Nike никогаш нема да дозволи креативноста да се задуши со застарени регулативи.

 

Peace,

El Nino

слично