на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
10.01.2018.

NEW YEAR, NEW BALANCE

 EDITION 2018

Новата година влезе на голема врата во мојот живот со нови со нови предизвици. Жонглирајќи помеѓу моите обврски каок креативен директор, снимањето на спотот за мојата нова песна и краткото персонално време за дружење со саканите, јас одлучив: во 2018 ми е потребен NEW BALANCE. Биквално и не само. Така да првиот чекор кон оваа цел е да скокнам во новите патики New Balance MS 574, свежи за новата сезона. 

Јас сум дефинитивно за city street style лик сп мојот специјален ексклузивен стајлинг. Новите NB MS 574 за мажи се мојот избор за секоја пригода. Патиката е комбинација на перформансите на класичните 574 и се што модерниот стилски потрошувач естетски бара од една патика. Новиот модел има Fresh Foam и Abzorb технологии покрај лесното облакање. Нова е и комбинацијата на премиум превртена кожа со меш материјал – одлично завршена работа New Balance! Го обожавам редизјанот на класичните 574!

574 е иконска силуета. Има толку многу историја. Ги сакам патиките кои можат да се носат преку целиот ден. Оргиналниот New Balance 574 е создаден како комбинација од две различни New Balance патики и влезе во sneaker културата, Помеѓу љубителите на патики, патиката е препознатлива по комфорот, издржливоста и разновидноста, и можно е да е еден од најпрепознатливите моделина на брендот.

Покрај тоа, New Balance во 2018 година прославува 30-годишнина 574 моделот-кој прво е издаден во 1988 година. Оваа верзија го канализира староградскиот стил со модерната елеганција, намалувајќи ја височината на петата како и подобрување на материјалите.

Дефинитивно жонглирањето помеѓу моите црни и темно сини веријанти на моделот е мојот New Balance почетокот на годината кој ќе ме повлече во моите соништа од 2018. Сега сè е во ред.

 

Papi Hans (Konstantin)

слично