на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
20.12.2017.

TIMBERLAND 6” PREMIUM shoes – FIRST STEP TOWARDS WINTERTIME ADVENTURE

Здраво друштво, еве ме мене пак после долго време и сега имам едно прашање до вас. Дали ги пронајдовте совршените обувки за оваа зимска сезона?!

Заедно со зимата и ладното време во Buzz shop пристигнаа и новите TIMBERLAND 6” PREMIUM, легендарните „канаѓанки“ дизајнирани за влажни и снежни зимски денови. Присутна веќе децении помеѓу урбаната популација низ целиот свет, култната жолта обувка е симбол на зимскиот тренд на деведесетите години, кога иконите на хип-хоп музиката почнаа да ги носат во најразлични прилики. Признанието од улиците на светските модни метрополи, како и фактот дека овозможуваат на едноставен и впечатлив начин да те истакнат се најдобар доказ за беспрекорниот и секогаш актуелниот дизајн. Со образложение дека жолтата обувка совршено се вклопува и го изразува неговиот карактер, Jay-Z, Kanye West, Pharrell и Rihanna се само од едни од бројните познати личности нои веќе одамна во својот walk-in ормар имаат по неколку пара од овој севременски модел.

TIMBERLAND 6” PREMIUM чизмите до последниот детал се креирани за долгогодишна издржливост, а она што им даваат дополнителна вредност се вистинската кожа и најфините материјали кои и во најсуровите временски услови ќе ги држат вашите стапала суви и топли. Лоснотијата при нивната комбинација и можност да се комбинира со целиот зимски аутфит „канаѓанките“ добија посебно ниво на почитување и се прифатени од страна на целата урбана популација. Комбинацијата на удобност но и стил, е резултат на долгогодишното усовршување со точно одредени приоритети, овозможувајќи магијата и чувството на апсолутна опуштеност да започне во моментот кога ќе се впуштите во зимските авантури.  

Така да другари, ако не бевте сигурни што ќе носите оваа зима, сега го знаете одговорот. А ако пак верувате во Дедо Мраз тогаш посакајте ги и кажете го тоа на глас... може да ве слушне и ве израдува. Јас секако ви посакувам полно успеси на секое животно поле и во наредната година, а на Вас останува само малку да се потрудите. До некое следно видување, Вашиот

 

@ponocnijahac

слично