на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
08.11.2017.

ЗДРАВО ДЕЧКИ, ЈАС СУМ LF1 DUCKBOOT

Дали некогаш сте размислувале што нашите патики би кажале за нас? Вистината е дека нашите патики се со нас од утро до мрак, знаат каде се шетаме, каде излегуваме, со кој се дружиме, во кој сме заљубени, а кој сакаме да го заобиколиме на улица. Исто така знаат кога се будиме и кога одиме на спиење. Ако мислевте дека патиките не зборуваат, се лажете, тие кажуваат кои сме, што сакаме и кој е нашиот „филм„. Моето ново другарче LF1 Duckboot е толку кул што денеска целата приказна му ја препуштам на него.

Се викам Nike Lunar Force 1 Duckboot и сум единствен хибрид од Air Force патиките и чизми. Доаѓам од познато семејство кое ги редифинираше поимите во sneaker култура. Океј, не дека се фалам, но.... Не сум класична патика. Различен сум, сакам кога ми се воодушевуваат и кога ме покажуваат. Не сум за секој. Кога луѓето ќе ме видат за прв пат или веднаш ќе ме гушнат или воопшто не им се допаѓам. Не ми е грижа што не им се допаѓам. Знам кој сум. Малку погломазен, груб и тврд, но имам и своја мека страна, која ја покажувам само на мојот сопственик. Водоотпорен сум, што значи дека сум иделана патика за зима и ладно време. Стабилен на лед и снег, и уште нешто, многу сум удобен. Направен сум од најфините материјали и сум одлично друштво за лутање низ град. Селма ја запознав во Buzz и веднаш кликнавме. Знам дека многу ме сака, затоа што сме неразделни. Создаден сум за за живот во движење, со својата удобност овозможувам да се чувствува супер каде и да ја однесе дневниот ритам. Газам асфалт од Сараево до Херцеговина.

Мора да ви кажам, Селма секогаш доцни и не е баш утрински тип. Тоа го имам почуствувано на својот ѓон, кога има предавање на факс наутро, или трчаме некаде како да сме на маратон или едноставно е ненаспиена и нестабилна и воглавно запнува. Тоа ме нервира. Да не дојде до забуна, за Селма мислам се најдобро. Пред неколку дена кога една девојка и стапна на ногата, луѓе, стапна на мене, тоа на Селма воопшто не и се допадна. Само што дојдов при себе, пак сме во некоја акција. Изгледа пак брза некаде. Дефинитивно касниме.

Дечки се гледаме во друга прилика.

 

Nike  Lunar Force 1 Duckboot

Упс, Selma :)

слично