на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
27.09.2017.

Некои работи никогаш нема да се променат: Puma Suede Classic +

Пристигна уште една есен, Загреб, нова сезона, спортски сали, тренинзи, приватни, групни, снага, кондиција... Како што би рекол 2 Pac: „Some things will never change.“  Но, кога се работи за патики, овој пат не е така. Возбуден сум за ново – старите Suedе.

Последен пат кога ги носев беше 2007. Се заљубив во Air Max, но морам сликовито да објаснам Puma Suede Classic + во светот на брејк се како пилешкото во бодибилдинг светот.  smiley

Удобни, лесни, флексибилни, ги прават сите чекори за танцување како што ќе им се нареди, па дури и повеќе од тоа. Puma Suede Classic + дефинитивно е најпознатиот од сите Puma модели и заслужува посебно место во светот на патиките. Овој модел може да се нарече и вистинска B-boying патика која секој B-boy мора да има во својата колекција. 

Новите модели доаѓаат во неколку бои, а јас за оваа есен се одлучив за бордо црвената која одлично се вклопува во оваа тмурна дожлива есен. Она што сигурно го знам – стариот дизајн е и пoнатаму способен да го „помести подот за танцување“.

За крај, очекувањата се големи, дали ќе се вратам во Air Max или ќе останам во Puma, ќе видиме во новиот блог. До тогаш останете снажни и здрави! wink

 

Don Kiki

слично