на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
20.09.2017.

Дали денеска го „гушнавте“ Вашето стапало?

Nike Air Huarache ја лансираа есенската колекција со екстра впечатливи комбинации на бои, како што се маслинесто зелената и бургунди црвената. Да, се работи за машки модели дизјанирани да владеат со целосно црните и сиви комбинации на облека актуелни оваа есен во урбаните кругови. Погледнете ги овие прекрасни модели, додека се потсетуваме како и зошто Nike Air Huarache патиките станаа толку познати. 

Nike Air Huarache за прв пат се пуштени во продажба во 1991 г., името го добиваат според сандала на домородното американско население. Nike Air Huarache беа лансирани со слоганот Have You Hugged Your Foot Today? – Дали денеска го „гушнавте“ Вашето стапало?“ надоврзувајќи се на основата на дизајнот: чорапа од неопрен и спандекс споени во горниот дел.

Чорапата буквално го „гушка“ стапало, и во комбинација со препознатливата Nike Air технологија и познатиот ремен на стапалото од термопластика, Huarache патиките се без сомнение без конкуренција кога е во прашање комфорот и со тоа настана Huarache fit-от. Со минимално брендирање, егзоскелетен дизајн и среден дел од ѓонот изработен од најлон, ова беше еден од најчистите дизајни на перформас обувки претставен до тогаш. Nike Air Huarache е оргинално дизајниран за спортисти.

Винтиџ реклама на Nike Air Huarache гласи: Stripped to the bare essentials - Соголен до основното„ – што во основа е комфорот. Патиката инспирирана од скијањето на вода (Tinker дизајнот од неопрен го позајмува од таму) ништо не може да ја сопре. 

Многу брзо после првото претставување Nike Air Huarache ја напушти категоријата патики за трчање. Познати личности како Jerry Seinfeld почнаа да ја носат на ТВ, Michael Johnson се појавуваше во нив на реклам; и легендата се роди. Сега можете да ги видите насекаде по улиците. Вистинскиот љубител на Nike мора да има најмалку еден пар Huarache патики во својата колекција.

Да одвоиме момент за благодарност кон Tinker Hatfield и неговиот тим за нивната неверојатна иновација - Nike Air Huarache патиките.

Later,

Mihai

слично