на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
13.09.2017.

PLAY DIFFERENT WITH PUMA

Здраво дечки... Сите знаете јас сум еден од оние залудени по патиките, па можете да ја замислите мојата реакција кога дознавам дека најновите модели на Puma пристигнуваат во Buzz. Од тогаш, постојано си замислував кој модел најдобро ќе ми стои. И се разбира, опседната сум со новите Puma Fierce Rope VR.

Некои би рекле дека мој препознатлив знак се врвките врзани околу глуждовите, и бев многу возбудена кога конечно најдов патики кои се создадени да се носат на тој начин. Динамичниот систем за врзување е прилагодлив од моментот кога ги врзуваш за прв пат, и овозможува да си играте постојано и да го менувате изгледот на вашите патики како што ќе посакате. Металните завршетоци на врвките ги прават патиките уште „покул“.

Дополнителната дебелина на петата од двете страни на ногата дава дополнителна поддршка и рамнотежа. Ѓонот има два дела, а средниот дел од ѓонот е направен од мека пена која обезбедува совршена удобност. Puma Fierce Rope VR Olive Night / Whisper White е мојот избор, бидејќи нe постои есен без маслинови тонови. Овие денови мојот стил е многу едноставен - машка "oversized" маица и патики. Следното нешто што ќе го испробам е здолниште со моите пума патики, бидејќи мислам дека одат со сè. За сега јас ќе продолжам со фотографирање а на вас оставам за идеи и сугестии за тоа како да ги носам и комбинирам.

До следниот пат…wink

Una

слично