на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Капа Futura Bucket
Капа Futura Bucket
Капа Futura Bucket
Капа Futura Bucket

Капа Futura Bucket

Код на производ: 8A2942-695
провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

NIKE FUTURA UPF40+ HAT е детска lifestyle капа за помали момчиња погодна за сончеви денови. Оваа капа е изработена од микрофибер ткаенина која обезбедува супериорна заштита од сонце. Има заоблен визир за најдобра можна покриеност и лента за брадата за дополнителна стабилност и удобност при носење.
Спецификација:

 • Капа за помлади момчиња - lifestyle
 • Микрофибер со заштита од сонце UPF40+
 • Визир 360 степени
 • Лого на Nike Futura
 • Одржување: Рачно перење

 • карактеристики вредност
  Категорија Капа
  Боја Бела
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Ракавици 818102-03
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  890 MKD
  Големина
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Ракавици ELEQ193102-31
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.490 MKD
  Големина
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Ракавици 761779-44
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.490 MKD
  Големина
  L
  M
  S

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Капа DV5437-259
  Цена 1.890 MKD
  Големина
  M/L
  S/M
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Капа DV5437-010
  Цена 1.890 MKD
  Големина
  M/L
  S/M
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Капа DM8272-091
  Цена 2.390 MKD
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Капа DV3165-258
  Цена 1.912 MKD
  Заштеда 20%
  2.390 MKD
  Големина
  L/XL
  M/L