на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Дуксер Sportswear
Nike Дуксер Sportswear
Nike Дуксер Sportswear
Nike Дуксер Sportswear
Nike Дуксер Sportswear
Nike Дуксер Sportswear
Nike

Nike Дуксер Sportswear

Код на производ: DV0347-652
3.290 MKD
3.290 MKD
2.632 MKD
Заштеда: 658 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
 • L 12-13г.
 • M 11-12г.
 • S 9-10г.
 • XL 14-15г.
 • XS 7-8г.
Количина: 1 КОМ
2
1
Зачувај

Nike SPORTSWEAR е дуксер за девојчиња. Изработен од мек француски фротир и со спуштени раменици, овој дуксер ќе ви обезбеди опуштен изглед и доволно простор за удобно движење, така што лесно ќе можете да се справите и со најинтензивните активности. Ребрестите делови на кружниот отвор околу вратот, на ракавите и долниот отвор содржат малку спандекс за дополнителна удобност и еластичност. Панелите во боја додаваат интересна нота на класичните дуксери и ви обезбедуваат впечатлив изглед.
Спецификација:

 • Дуксер за девојчиња
 • Модел: standard fit за опуштено, лесно чувство
 • Еластични делови на ракавите, околу вратот и на долниот отвор
 • Машинско перење
 • Состав: 80% памук и 20% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Пол За девојчиња
  Возраст За тинејџери
  Бренд Nike
  Боја Лилакова
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики DV3607-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.153 MKD
  Заштеда 30%
  8.790 MKD
  Големина
  5.5Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DV1680-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.453 MKD
  Заштеда 30%
  7.790 MKD
  Големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:7
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.851 MKD
  Заштеда 10%
  5.390 MKD
  Големина
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:7
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.773 MKD
  Заштеда 30%
  5.390 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  XS

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DX5071-623
  2.792 MKD
  Заштеда 20%
  3.490 MKD
  Големина
  L
  M
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер DV2563-800
  2.472 MKD
  Заштеда 20%
  3.090 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер DV2563-633
  2.472 MKD
  Заштеда 20%
  3.090 MKD
  Големина
  L
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Дуксер FD2979-450
  4.263 MKD
  Заштеда 30%
  6.090 MKD
  Големина
  M
  S
  XS