на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Дуксер Tech Fleece
Nike Дуксер Tech Fleece
Nike Дуксер Tech Fleece
Nike Дуксер Tech Fleece
Nike Дуксер Tech Fleece
Nike Дуксер Tech Fleece
Nike Дуксер Tech Fleece
Nike Дуксер Tech Fleece
Nike Дуксер Tech Fleece
Nike Дуксер Tech Fleece
Nike

Nike Дуксер Tech Fleece

Код на производ: FB7921-473

Во рамките на EcoVision проектот, за вас ги издвоивме BUZZING GREEN моделите на познатите брендови, изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

8.090 MKD
8.090 MKD
8.090 MKD
Заштеда: 0 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
 • M M
Количина: 1 КОМ
2
1
Зачувај

Овој дуксер е направен како комбинација од јакна и дуксер со капуљача со намера да ги искористи најдобрите карактеристики на двете парчиња облека. Овој машки дуксер со капа има патент со целосна должина и е моделиран по јакната Windrunner, безвременска класика. Јакната е дизајнирана така што ќе се чувствувате удобно во пределот на рамената и градите, го истакнува вашето атлетско тело и овозможува полесна комбинација со другите делови од гардеробата. Еден од заштитните знаци на овој дуксер е џеб со патент дизајниран за телефон и други ситници. Премиум лесно руно кое е мазно внатре и надвор и обезбедува многу топлина без дополнителни слоеви. Посебниот дизајн на Windrunner е класика од 1970-тите. Делумниот еластичен раб во пределот на половината му помага на дуксерот да остане на своето место и да ја задржи топлината. Џебовите за раце со патент имаат препознатлив дизајн. Тенкиот крој на овој дуксер со патент во цела должина и капуљача нуди бескрајни можности.
Спецификација:

 • Машки дуксер – lifestyle
 • Состав: 53% памук, 47% полиестер
 • Машинско перење

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Пол За мажи
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Боја Тегет
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.290 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 909096-008
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.190 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DX8733-017
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.394 MKD
  Заштеда 40%
  8.990 MKD
  Големина
  10
  10.5
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.490 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FQ8732-010
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.090 MKD
  Големина
  10.5
  11
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.490 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер FN7687-104
  Цена 5.890 MKD
  Големина
  L
  M
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FN6517-236
  Цена 4.974 MKD
  Заштеда 40%
  8.290 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер FN4545-010
  Цена 3.534 MKD
  Заштеда 40%
  5.890 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FD7545-604
  Цена 3.114 MKD
  Заштеда 40%
  5.190 MKD
  Големина
  L