на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Дуксер Sportswear Tech
Дуксер Sportswear Tech
Дуксер Sportswear Tech
Дуксер Sportswear Tech
Дуксер Sportswear Tech
Дуксер Sportswear Tech
Дуксер Sportswear Tech
Дуксер Sportswear Tech
Дуксер Sportswear Tech
Дуксер Sportswear Tech

Дуксер Sportswear Tech

Код на производ: CU4489-330
провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Машкиот lifestyle дуксер на Nike Sportswear Tech го носи стилот на основна гардероба на следното ниво со врвна топлина. Мазна од двете страни, ткаенината Tech Fleece обезбедува удобност и топлина без дополнителна тежина. Патентот со целосна должина лесно го прилагодува отворот на дуксерот. Капата со четири панели има удобен рационализиран изглед. Во страничните џебови можете да ги ставите сите ваши ситници и, доколку е потребно, да ги загреете рацете. Дискретното лого на Nike јасно зборува за вашата љубов кон овој бренд. Специфичните детали како контрастните риги и џебот со патент на ракавот се препознатливи детали од линијата Tech Fleece.
Спецификација:

 • Машки дуксер – lifestyle
 • Удобна аеродинамична капа
 • Два странични и еден џеб за ракав со патент
 • Состав на телото: 66% памук, 34% полиестер
 • Џебни чанти: 100% памук
 • Поставата на капата: 69% памук/31% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Боја Зелена
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DZ4475-061
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.074 MKD
  Заштеда 40%
  11.790 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  8
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4743-100
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.674 MKD
  Заштеда 40%
  7.790 MKD
  Големина
  6
  7
  7.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0563-400
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.752 MKD
  Заштеда 20%
  7.190 MKD
  Големина
  1.5Y
  11C
  12.5C
  12C
  13.5C
  13C
  1Y
  2.5Y
  3Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики CQ2809
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.788 MKD
  Големина
  10
  10-
  11
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:9
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.312 MKD
  Заштеда 20%
  5.390 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4151-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.890 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  8
  8.5
  9
  9.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ5758-133
  Цена 4.790 MKD
  Големина
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FV5311-100
  Цена 5.190 MKD
  Големина
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер FN7687-104
  Цена 3.534 MKD
  Заштеда 40%
  5.890 MKD
  Големина
  L
  M
  XL