на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Дуксер Jordan Sport BC Dri-FIT
Nike Дуксер Jordan Sport BC Dri-FIT
Nike Дуксер Jordan Sport BC Dri-FIT
Nike Дуксер Jordan Sport BC Dri-FIT
Nike Дуксер Jordan Sport BC Dri-FIT
Nike Дуксер Jordan Sport BC Dri-FIT
Nike Дуксер Jordan Sport BC Dri-FIT
Nike Дуксер Jordan Sport BC Dri-FIT
Nike

Nike Дуксер Jordan Sport BC Dri-FIT

Код на производ: DV9781-010
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Со машкиот дуксер Nike Jordan Sport BC Dri-FIT, подготвени сте да тргнување дури и пред појадокот. Направен од меко руно, со Dri-FIT технологија, ќе ви овозможи чувство на сувост и при најтешките вежби. Дизајниран со цел да постигне 0% одвраќање, нема вишок ткаенина и нема јамка на капата што понекогаш може да биде иритирачко. И во случај некогаш да заборавите зошто се туркате напред, ги имате отпечатено правилата на Џордан на задната страна. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Скриените странични џебови се одлично место за вашите најважни работи. Капуљача со 3 панели е пространа и удобна.
Спецификација:

 • Машки дуксер
 • Ребрести еластични делови на ракавите
 • Nike Dri-FIT технологија во ткаенината
 • Машинско перење
 • Материјал: 62% памук / 38% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Пол За мажи
  Бренд Nike
  Возраст За возрасни
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DQ8426-701
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.690 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики FB9619-001
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.023 MKD
  Заштеда 30%
  12.890 MKD
  Големина
  10.5
  11
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DV0821-002
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.790 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  12
  7
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики FB9619-002
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  12.890 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 805899-003
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.593 MKD
  Заштеда 25%
  12.790 MKD
  Големина
  10.5
  11.5
  12
  7.5
  8
  9
  9.5

  слични производи